GREAT PLAINS SIMBA X-PRESS 550 disk harrow

PDF
Interested in the ad?
Contact the seller
1/15
€36,537
Net price
≈ $40,690
Contact the seller
Brand GREAT PLAINS
Type disk harrow
Year of manufacture 2014
Net weight 6350 kg
Location Poland Mogilany
Placed on more than 1 month
Autoline ID NU5667
PDF
Description
Number of rows 2
Required tractor power 160 HP
Overall dimensions width - 5.5 m
Transport dimensions width - 2.95 m
Condition
Condition used
Description
Colour green
In Stock 1
More details: English Polish
We sell off our brand new Great Plains (SIMBA) machinery.
We await your proposals.

We also consider buy-out transactions and buying your second-hand tractors.
The link to the description of this item:

http://www.greatplainsag.com/en/products/727/x-press%E2%84%A2
Brona talerzowa ciągana GREAT PLAINS SIMBA X-PRESS 550
ilosc dysków: 44
- maszyna fabrycznie nowa,
- szerokość robocza 5,5m, składana hydraulicznie do transportu na 3m,
- masa własna 6350kg,
- zapotrzebowanie mocy 160-220KM,
- oświetlenie drogowe przednie i tylnie, - wał zagęszczający DD-Roll700 ,
- sekcja dwóch rzędów talerzy z płynnie regulowanym kątem natarcia automatycznie, - łożyskowane talerze z zabezpieczeniem resorowym,
- zawieszenie transportowe jedno osiowe,
- dyszel przedni regulowany hydraulicznie z zaczepem oczkowym,
- gwarancja 12 miesięcy.
Produkty - SIMBA X-PRESS

NUMERY MODELI
ZAWIESZANE X-Press: 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.0FW
CIĄGANE X-Press: 4.6, 5.5, 6.6, 8.0, 10.0

OPIS PRODUKTU
Uniwersalny X-Press łączy w sobie płytką kultywację na wysokich obrotach z efektywną konsolidacją dzięki kompaktowym bronom talerzowym ze zintegrowanym wałem prasowym.

Dostępne jako urządzenia montowane o szerokości 2,5 m, 3 m, 3,5 m i 4 m oraz jako jednostki ciągnione o szerokościach 4,6 m, 5,5 m, 6,6 m, 8 m oraz 10 m. X-Press można stosować w uproszczonym systemie uprawy, do mieszania ścierniska lub do pracy w głąb podłoża podczas orki w konwencjonalnym systemie uprawy.

Wszechstronny, niezawodny, sprawdzony X-Press jest udoskonalony w taki sposób, aby regulowany kąt nachylenia tarcz zapewniał penetrację gleby w ciężkich warunkach i eliminował potrzebę niesienia dużej masy balastu. Dla tych, którzy pracują w warunkach, gdzie ziemia jest bardzo zbita modele X-Press dostępne są z opcją ograniczonego kąta nachylenia tarcz poprzez zablokowanie trzech różnych ustawień.

Budowa X-Press, zarówno modeli zaczepianych jak i ciąganych, zapewnia dużą przestrzeń pomiędzy dwoma zestawami dysków i tylnym wałem, co pozwala na łatwą pracę w warunkach o dużej ilości śmieci.

W montowanym X-Press istnieje możliwość wyboru tylnego wału. Wał DDL 550, z jego znanymi ramiennymi pierścieniami prasowymi, konsoliduje ziemię aż do głębi, pozostawiając delikatną, falistą, odporną na warunki pogodowe powierzchnię. X-Press może być wyposażony również w wał Aqueel II, wał klatkowy, Heavy Duty (HD), V-Roller lub Maxlift Roller.

Modele ciągane od 4.6 do 6.6 są dostępne z wałami DD700, DDL600 (rozstaw 200 mm lub 150 mm), Maxlift , HD Roller lub V-Roller, podczas gdy modele X-Press 8.0 i 10.0 wyposażone są standardowo w DD700.
Wszystkie maszyny ciągane składane są hydraulicznie do transportu, a tylny dyszel jest oferowany jako opcja dodatkowa w modelach do 6.6.

Nawet w najtrudniejszych glebach montowany X-Press przynosi konsekwentnie doskonałe rezultaty przy użyciu ciągnika już od 70KM. Zestaw do transportu X-Press, dostępny w modelu ze składanym skrzydłem pozwala ciągnikowi o mocy 125KM ciągnąć maszynę o szerokości 4m.

Jeśli doda się ST Bar przed montowanym X-Press, maszyna przekształca się w kultywator jednoprzebiegowy, który restrukturyzuje glebę do 25 cm niwelując zagęszczenie spowodowane zwiększonymi zbiorami. Ta uniwersalna maszyna może być używana oddzielnie lub w połączeniu z innymi podczas uprawy uproszczonej lub w systemie opartym na orce.

OPCJE - montowane X-Press

• Aplikatory do wysiewu z broną są dostępne jako opcje dodatkowe
• zestaw do ciągnięcia w modelu ze składanym skrzydłem (FW) dostępny dodatkowo. Umożliwia ciągnikowi o mocy 125KM ciągnąć czterometrową maszynę
• pełny zestaw oświetlenia drogowego przystosowanego do norm europejskich
• opcje Shear-bolt i Bolt-on dostępne do zębów ST
• zęby LD zamiast zębów ST
OPCJE - ciągane X-Press
• para spulchniaczy dostępna do modeli 4.6, 5.5 i 6.6
• ramię poziomujące dostępny tylko do modeli 8.0 i 10.0
• opcje hamulcowe
• tylny dyszel z hydraulicznym osprzętem (niedostępny w modelach 8.0 i 10.0)

CECHY PRODUKTU

DWA RZĘDY TARCZ
Montowane indywidualnie tarcze mają średnicę 500mm. Rozstaw dysków, zarówno z przodu jak i z tyłu zespołu wynosi 250mm, a odległość dysków pomiędzy zespołami wynosi 125 mm. Prędkość obrotowa tarcz jest znacznie większa niż bardziej konwencjonalnych płyt. Zwiększone rozdrabnianie i mieszanie gleby pozwala osiągnąć lepsze podłoże siewne.

PRO-AKTYWNE JEDNOSTKI DYSKOWE

Aktywne jednostki dyskowe dają lepszą ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie. Mocowania ze stali chromowo-wanadowej o wysokości jezdnej 120 mm umożliwiają dokładniejsze tropienie podczas dużej prędkości jazdy, zachowując przy tym spójną głębokość na całym odcinku.

OGRANICZONY KĄT NACHYLENIA TARCZ

X-Press jest dostępny w opcji z ograniczonym kątem nachylenia tarcz poprzez zablokowanie trzech różnych ustawień.

PEŁNA REGULACJA KĄTA NACHYLENIA TARCZ

Kąt nachylenia tarcz jest w pełni regulowany w zakresie od 0° do 25° co pozwala zmieniać ustawienia w zależności jak agresywnie pracuje gleba, a także zapewnia dobrą penetrację podłoża. Wybranie odpowiedniego kąta nachylenia zwiększa przemiał ścierniska podczas jednego przejazdu, a spłycenie kąta nachylenia pozwala ściąć orkę kiedy jest to potrzebne.

REGULACJA GŁĘBOKOŚC PRACY TARCZ

Łatwa regulacja głębokości pracy tarcz z przodu i z tyłu zestawu zapewnia jeszcze większą elastyczność w różnych warunkach pracy.

WYBÓR TYLNEGO WAŁU

Montowany X-Press może być wyposażony w wał DDL550, Aqueel II, Cage, Heavy-Duty (HD), V-Roller lub Maxlift. Doczepiane modele X-Press od 4.6 do 6.6 są dostępne z wałami DD700, DDL600 (rozstaw 200 mm lub 150 mm), Maxlift, HD lub V-Roller. Modele X-Press 8.0 i 10.0 wyposażone są standardowo w wał DD700.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, prosimy o kontakt:

Telefon: (+48) 663 634 444
Purchase tips
Important
This offer is for guidance only. Please request more precise information from the seller.
Safety tips
Similar ads